Řezání úkosu pro vyšší přesnost i kvalitu | VKR technologies

Význam řezání úkosu v průmyslu

 Řezání úkosu zvyšuje pevnost konstrukce, přesnost řezu a zlepšuje přizpůsobivost spojů. Je nezbytný pro dosažení vysoké kvality v průmyslových procesech. 

Řezání pod úhlem je technika obrábění, která má zásadní význam v celé řadě průmyslových odvětvích a pro výrobní efektivitu podniků. Tento typ řezu se provádí nakláněním nože nebo laserové řezací hlavy proti povrchu materiálu. Výsledkem je šikmá hrana, která vytváří úhel mezi povrchem materiálu a čelem řezu. 

Výhody řezání úkosu

Řezání úkosu nabízí celou řadu benefitů. Mezi nimi například zvýšení pevnosti konstrukce či vyšší přesnost a kvalita řezu. Tyto a další výhody řezání úkosu vám rádi představíme blíže.

Zvýšená pevnost konstrukce

Řezání pod úhlem může zvýšit pevnost konkrétního dílu. Dokáže totiž rovnoměrně rozkládat napětí na povrchu materiálu, čímž se snižuje koncentrace napětí ve slabých místech. Zabraňuje tak i zlomení nebo deformaci materiálu, což vede k úspoře nákladů a výrobního času.

Lepší přizpůsobení spojů

Řezání úkosu je užitečné zejména tehdy, když chcete svařit dva kusy materiálu dohromady. Šikmý úhel řezu vytváří spoj ve tvaru písmene V nebo U, který nabízí větší styčnou plochu mezi oběma kusy. Díky tomu zlepšuje přilnavost a stabilitu spoje a zvyšuje celkovou pevnost vzniklé konstrukce.

Lepší přesnost a kvalita řezu

Technika řezání pod úhlem umožňuje vytvářet přesnější hrany a dosáhnout vysoké kvality zpracování. Úhel řezu snižuje riziko vzniku otřepů nebo deformace materiálu podél řezné hrany. To je obzvláště důležité v odvětvích, kde jsou přesnost a estetika prvořadé, například v námořním, stavebním či automobilovém průmyslu.

Lepší přizpůsobivost různým materiálům

Řezání úkosu lze využít u široké škály materiálů, včetně kovů, dřeva, plastů a keramiky. Díky tomu je tato technika univerzální a vhodná pro mnoho průmyslových aplikací a výsledkem jsou produkty s vysokými standardy kvality.

Příklady využití řezání úkosu

Technika řezání úkosu se používá v celé řadě průmyslových odvětvích, mezi nimi například:

 

  • Kovozpracující průmysl: příprava svarových ploch i výroba konstrukčních dílů.
  • Námořní průmysl: příprava svarových ploch při stavbě lodí, čímž se zajišťuje pevnost a trvanlivost konstrukcí.
  • Automobilový průmysl: příprava plechů, z nichž se vyrábějí konstrukční díly nebo automobilové součásti.
  • Letecký a kosmický průmysl: zajišťuje pevnost a spolehlivost při zpracování součástí letadel.

Prvotřídní technologie Cutlite Penta 

Řezání pod úhlem představuje důležitou techniku zpracování, která nabízí celou řadu výrobních výhod. Díky zvýšení pevnosti konstrukce, lepší přizpůsobivosti spojů, přesnosti řezu a možnost využití u různých materiálů se řezání pod úhlem stává důležitou volbou pro dosažení vysoké kvality a dlouhodobých výsledků v průmyslových procesech. 

 

A právě tuto technologii nabízí i řezací lasery od výrobce Cutlite Penta. Italská společnost Cutlite Penta navrhuje a vyrábí řezací lasery, které mají mimo jiné následující výhody:

 

  • vlastní konstrukce a výroba,
  • vyšší výkon laserové řezací hlavy díky vlastní technologii,
  • vysoká rychlost obrábění,
  • vlastní konfigurace,
  • možnost práce i na velkých formátech.

 

Pokud také chcete zapojit do svého podnikání lasery s technologií řezání úkosem, kontaktujte nás. Rádi vám lasery Cutlite Penta představíme blíže.

Další články

Kontakt | VKR

Máte zájem o cenovou nabídku?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi doporučíme to nejvhodnější pro vás.

+420 530 333 666 info@vkrtechnologies.comOnline formulář