TECHNOLOGIE

Řezání, stříhání a vysekávání

Zjistit více
Dělení, řezání, stříhání

Kontaktujte nás

Vláknové lasery pro řezání plechů

Vysokorychlostní vláknové lasery té nejvyšší kvality!

Kompletní řada velmi výkonných vysokorychlostních vláknových laserů využívajících ty nejmodernější světové technologie s cílem zajištění co nejkratších řezacích časů při zajištění maximální stability a přesnosti řezacího procesu. 

Naše vláknové lasery jsou vyráběny v Japonsku s využitím těch nejkvalitnějších komponent ze Švýcarska, Německa, Japonska a USA. 

Velmi tuhá konstrukce je vyrobena z hliníkové slitiny s certifikací pro letecký průmysl a vybaveny jsou IPG zdroji, řezacími hlavami Precitec (Německo) či RayTools (Švýcarsko). Pro veškeré mechanické, vzduchové a elektronické součásti jsou využity ty nejkvalitnější komponenty z Japonska a Německa. Naše laserové systémy obsahují hydraulický systém výměnu stolu a kompletní řídící systém SIEMENS.

 • Velmi kvalitní vláknové lasery s IPG zdrojem a řídícím systémem SIEMENS

 • Robustní a tuhá konstrukce pro maximální stabilitu a přesnost řezání

 • Vysoké rychlosti řezání v kombinaci s úsporným provozem

 

Ozvěte se nám
Vláknové lasery pro řezání plechů

Vláknové lasery pro řezání profilů a trubek

Kvalitní systémy vláknových laserů pro dělení atypických a komplikovaných dílů!

Prémiová řada vláknových laserů pro řezání komplikovaných dílů, profilů a trubek s plnou výbavou Siemens a automatickým nakládacím a vykládacím systémem. 

Naše vláknové lasery jsou vyráběny v Japonsku s využitím těch nejkvalitnějších komponent ze Švýcarska, Německa, Japonska a USA. 

Velmi tuhá konstrukce je vyrobena z hliníkové slitiny s certifikací pro letecký průmysl a vybaveny jsou IPG zdroji, řezacími hlavami Precitec (Německo) či RayTools (Švýcarsko). Pro veškeré mechanické, vzduchové a elektronické součásti jsou využity ty nejkvalitnější komponenty z Japonska a Německa.

 • Kvalitní laserový zdroj IPG, robustní konstrukce, špičkové komponenty

 • Kompletní řídící systém SIEMENS

 • Řezací hlavy pro šikmé řezání, úkosování, řezání, kulatých, čtvercových i speciálně tvarovaných dílů

Ozvěte se nám
Laser

Generátory kyslíku a dusíku

Kvalitní řešení pro vlastní výrobu čistého kyslíku a dusíku!

Kompletní řada modulárních, robustních a vysoce spolehlivých generátorů založených na technologii Pressure Swing Adsorption (PSA), které vyrábí vysoce kvalitní a čistý kyslík či dusík (99,999%) selektivní adsorpcí na loži molekulárních uhlíkových sít a to pouze z jednoduchého stlačeného vzduchu!

To vše probíhá s využitím PLC dohledového systému pro zajištění dokonalé čistoty, množství, tlaku, vlhkosti a teploty v rámci celého výrobního systému. Naše PSA systémy se navíc vyznačují nejvyšší účinností na trhu a až o 25 % nižší spotřebou energie.

 • Návrh řešení na míru dle požadavků každého zákazníka

 • Výrazná úspora provozních nákladů

 • Vyšší kvalita výsledného řezu díky kvalitnímu médiu

 • Zajištění vlastní soběstačnosti a stability nákladů

 • Nejúspornější PSA řešení na trhu

Ozvěte se nám
Generátory kyslíku a dusíku

Plazmové řezací stroje RED

Plazmové stroje té nejvyšší kvality!

Kompletní řada strojů skutečných Plug and Play té nejvyšší kvality pro automatické řezání plazmovým procesem, kdy je dosaženo velmi vysokých teplot a odpařuje téměř všechny vodivé materiály. Tyto moderní stroje jsou určeny pro řezání železných, nerezových a hliníkových materiálů a pro střední a menší tloušťky plechu s rozměry plechu do 2,5 m šířky a 12 m délky.

Digitální řízení s rozhraním HMI je vyvinuté speciálně pro tyto stroje a umožňuje méně zkušené obsluze plně využít vysoký potenciál stroje. Přesnost polohování je zaručena pevností portálové konstrukce, dvojitou podélnou bezkomutátorovou motorizací s řízením portálové osy, rektifikovanými lineárními vedeními s dvojitým recirkulačním kuličkovým suportem, s pastorky a hřebenem a samostatnou pracovní plochou oddělenou od konstrukce vedení.

Dedikovaný plazmový generátor je vhodný také pro XD řezy s vysokým rozlišením.

 • Velmi robustní konstrukce s odděleným vedením

 • Velmi jednoduchá obsluha díky speciálnímu řídícímu SW

 • Široké spektrum možných technických i rozměrových řešení

Ozvěte se nám
Plazmové řezací stroje RED

Kombinované modulární řezací stroje LINEA

Špičkové kombinované řezací stroje pro variabilní použití!

Řada kombinovaných řezacích strojů spojujících klasický proces automatického řezání hořákem s jinými technologiemi řezání nebo obrábění. Celý systém strojů řady LINEA je založen na konceptu modularity a možnosti budoucího snadného rozšíření jednotlivých funkčních prvků celého systému.

Elektronika, díky jednoduchému průmyslovému PC a systému EtherCAT pro přenos dat, umožňuje řízení stroje v reálném čase. Výhody jsou zřejmé: kompaktnost, snížená spotřeba elektronických součástek, jednoduchost a spolehlivost.

 • Kombinace více řezných procesů najednou

 • Modularita jednotlivých funkčních prvků systému

 • Velmi jednoduchá obsluha a údržba stroje

Ozvěte se nám
Kombinované modulární řezací stroje LINEA

Multifunkční řezací stroje OMNIA

Nejvšestrannější víceúčelové řezací stroje na trhu!

Špičkové stroje řady OMNIA jsou dokonalou syntézou multifunkčních a kombinovaných technologií pro zpracování všech typů plechů a kovových dílů. Tento všestranný vícenástrojový stroj provádí četné operace, jako je tepelné řezání, značení, rytí, vrtání, řezání závitů, zahlubování a frézování.

Extrémní robustnost celého strojového systému v kombinaci se špičkovými technologiemi a automatizovaným a vysoce výkonným řídicím systémem umožňuje dosáhnout té nejvyšší úrovně kvality a přesnosti pro každou prováděnou operaci. Unikátní sada snímačů, nástrojů a systémů upínání plechu či dílů pak zaručují vynikající výkon a spolehlivost s nízkými provozními náklady.

 • Multifunkční vícenástrojové řešení

 • Tepelné řezání, značení, rytí, vrtání, řezání závitů, zahlubování a frézování

 • Špičková kvalita celého systému

Ozvěte se nám
Omnia

Kompaktní vodní paprsky

Vynikající kvalita, jednoduchá obsluha!

Kompaktní a rozměrově úsporná řešení řezání vodním paprskem pro jednoduché aplikace či školní použití.

Systémy řezání vodním paprskem WATERJET SERIES jsou vybaveny nejnovějšími HI-TECH technologiemi v oblasti řezání vodním paprskem a v kombinaci s patentovanými vodními čerpadly SERVODRIVE, HYPERDRIVE a E-DRIVE představují skutečnou světovou technologickou špičku! 

 • Kompaktní řešení pro jednoduché aplikace či školy

 • Vynikající kvalita veškerých komponent

 • Jednoduchá obsluha i údržba celého systému

Ozvěte se nám
Kompaktní vodní paprsky

Portálové vodní paprsky

Nejrychlejší a nejefektivnější odjehlovací a brousící systémy na trhu!

Široké spektrum portálových systémů řezání vodním paprskem, od základních NC variant až pokročilá CNC řešení. Všechny typy jsou nabízeny v 3, 4 nebo 5osém (případně Evolution 3D) provedení, s přesným a spolehlivým hřebenovým pohybovým systémem, nerezovou vodní nádrží, systémem automatického mazání a možností jednoho či dvou portálových mostů a jedné nebo více řezacích hlav.

Evolution 3D je 5osý řezací systém, který automaticky udržuje konstantní vzdálenost mezi tryskou a materiálem pomocí senzoru Touch Wave™. To se také provádí, když se řezná hlava otáčí. Interpolace osy může dosáhnout až ± 69° v libovolném 3D směru (na přání je možné realizovat až ± 90° a systém nekonečné rotace).

 • Široká nabídka špičkových vodních paprsků

 • 3, 4 nebo 5 osé řešení

 • Jedno či dvouportálová varianta systému

Ozvěte se nám
Portálové vodní paprsky

Speciální a flexibilní vodní paprsky

Variabilní systémy pro náročné aplikace a atypické materiály!

Speciálně navržené a konstruované řezací systémy pro řezání vodním paprskem s obsahem abraziva, kombinované a multitechnologické stroje, stroje atypických rozměrů pro řezání velmi dlouhých dílů, kombinované systémy voda vs. plazma či speciální konzolové systémy pro řezání mramoru či skla s jedním nebo dvěma nezávislými stoly. To vše a mnohem více najde v naší nabídce speciálních ystémů řezání vodním paprskem.

Jedná se o samostatně stojící stroje, in-line stroje integrovatelné v rámci celé výrobní linky s automatickým dopravníkem a/nebo komplexní řezací linky pro potřeby přesného řezání specifických materiálů a produktů (kámen, keramika, sklo, potraviny, pryžové materiály, plast atd.). Systémy s dvojitým stolem jsou vybaveny automatickým otočným systémem Flying Bridge, který umožňuje snadné a bezpečné nakládání a vykládání materiálu bez přerušení procesu řezání.

 • Řešení pro každého zákazníka přesně dle jeho požadavků

 • Systémy řezání s dvojitým stolem a otočným ramenem

 • Kombinované a multifunkční vodní paprsky

 • Vodní paprsky nadstandardních rozměrů pro řezání extrémně velkých dílů

 • Konzolové systémy pro řezání mramoru, skla či keramiky

Ozvěte se nám
Speciální a flexibilní vodní paprsky

Řezání čistou vodou bez abraziva

Jedinečné systémy řezání vodním paprskem bez použití abraziva!

Široký sortiment systémů řezání vodním paprskem bez použití abraziva pouze vysokým tlakem vody pro dělení citlivých a měkkých materiálů, potravin apod.

Tyto CNC systémy jsou plně přizpůsobitelné požadavkům zákazníka a disponují integrovaným hybridním energeticky úsporným vysokotlakým servočerpadlem, automatickým rotačním systémem integrovaným v rámci dopravníkového pásu umožňujícím nepřetržité zpracování na lince s možností více řezných trysek namontovaných na stejném konzolovém interpolačním můstku.

 • Kvalitní přizpůsobitelná konstrukce stroje

 • Integrované úsporné vysokotlaké čerpadlo s účinností více jak 90 %

 • Možnost integrace v rámci nepřetržité výrobní linky

Ozvěte se nám
Řezání čistou vodou bez abraziva

Vysokotlaká čerpadla

Nejúčinnější a nejúspornější vysokotlaká čerpadla na trhu!

Špičková ultra vysokotlaká čerpadla o výkonu i přes 6.000 bar s revoluční patentovanou technologií čistě elektrického nebo hybridního pohonu. Jedná o unikátní vysokotlaká čerpadla dosahující bezkonkurenční účinnosti 95% a vyznačují se extrémně tichým chodem, velmi snadnou údržbou a reálným snížením provozních nákladů až o 50% v případě čistě elektrického pohonu!

V případě hybridní varianty jsou hydraulické válce nahrazeny novými vysoce účinnými, kompaktními, spolehlivými a plynule ovladatelnými servo lineárními pohony! Tento systém znamená pro zákazníka o 60% vyšší účinnost, až o 45% nižší provozní náklady a výrazně vyšší životnost komponent!

 • Patentovaná technologie hybridního či čistě elektrického pohonu

 • Unikátní a vysoce úsporné řešení na trhu

 • Vysoká spolehlivost a dlouhá životnost jednotlivých komponent

Ozvěte se nám
Vysokotlaká čerpadla

Náhradní díly pro vodní paprsky

Široký skladový sortiment kvalitních, originálních náhradních dílů za rozumnou cenu!

Jsme jedničkou na českém trhu v dodávkách vysokotlakých náhradních dílů pro řezní vodním paprskem, trysek, řezacích hlav, ventilů, roštů, těsnění a mnoho dalšího vybavení. Jako členové Světové asociace výrobců vodních paprsků dodáváme našim zákazníkům pouze kvalitní a ověřené produkty od našich partnerů.

U veškerých námi dodaných dílů a produktů garantujeme jejich bezproblémový chod a dlouhou životnost oproti často nabízených alternativám z pochybných zdrojů!

 • Široký skladový sortiment náhradních dílů na všechny typy vodních paprsků

 • Pouze kvalitní, originální a odzkoušené náhradní díly

 • Rádi Vám poradíme a vybereme vhodný typ produktu

Ozvěte se nám
Náhradní díly pro vodní paprsky

Garnet pro řezání vodou

Kvalitní a pravidelně testovaný garnet trvale skladem v ČR!

Pro bezproblémové, čisté a efektivní řezání vodním paprskem je nutností použití kvalitního abraziva, konkrétně kvalitní garnetové směsi se správným poměrem Almandinu a dalších přírodních látek, specifické tvrdosti a měrné váze a ideálně absolutní absenci jakýchkoliv nečistot. Veškeré námi nabízené garnetové směsi pravidelně testujeme ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně a garantujeme jejich vysokou a stabilní kvalitu, stejně jako cenovou výhodnost pro zákazníka!

 • Veškeré produkty držíme trvale skladem v ČR

 • Různé varianty garnetu pro různé využití

 • Náš garnet pravidelně testujeme a ověřujeme jeho kvalitu

Ozvěte se nám
Garnet pro řezání vodou
Servis strojů

Navštivte naši testovací dílnu 
a přesvědčte se sami!

Rádi vám předvedeme naše stroje při práci přímo na vašich dílech a odpovíme na všechny dotazy. Kontaktujte nás pro nejbližší termín.

+420 724 703 427 info@vkrtechnologies.com