Nové trendy v ohýbání plechů

Nové trendy v ohýbání plechů

Důraz na ekologii, zefektivnění díky digitalizaci a automatizaci. To jsou jen některé z trendů v odvětví ohýbání plechu, které využívají leadeři na trhu.

 

Odvětví ohýbání plechů prochází obdobím velkých změn, kdy nové technologie a trendy mění způsob, jakým firmy vyrábí ohraňovací lisy. Italský výrobce hydraulických ohraňovacích lisů, GASPARINI, představil významné inovace, které mění budoucnost tohoto odvětví.

Nejmodernější technologie pro ohýbání plechů

Jedním z hlavních trendů je zavádění pokročilých automatizačních technologií, jako je robotika. Díky automatizaci jsou stroje efektivnější, snižují se náklady a zvyšuje se kvalita finálního produktu. Firmy využívají automatizační technologie například pro manipulaci s materiálem. Roboti pak přemísťují ohýbané díly a dokáží i manipulovat s ohýbacími nástroji. Díky tomu se eliminují prostoje, zvyšuje se produktivita a celková rychlost výroby.

Image
 Nové trendy v ohýbání plechů

Digitalizace zajišťuje vyšší efektivitu

Důležitou roli v odvětví ohýbání plechů hraje také digitalizace. Díky ní je možné hydraulické ohraňovací lisy vzdáleně monitorovat a řídit pomocí softwaru pro řízení výroby. Technici tak mohou v reálném čase odhalit případné komplikace a rychle reagovat, čímž se minimalizují prostoje a zvyšuje se celková produktivita. Sběr a analýza dat ze strojů zase umožňují firmám sledovat výkonnost hydraulických lisů a identifikovat případná kritická místa, která je třeba zlepšit. 

Image
 Nové trendy v ohýbání plechů

Ekologie a udržitelnost

Důležitým trendem v ohýbání plechů je také důraz na ekologii a cirkulární ekonomiku. Firmy si stále více uvědomují, že je nutné snižovat množství vyprodukovaného odpadu a efektivněji využívat dostupné zdroje. Řada společností proto zavádí pokročilé recyklační technologie, aby redukovaly množství materiálu a zvýšily efektivitu výroby. Současně jsou hydraulické ohraňovací lisy stále více modulární a snadno opravitelné, což prodlužuje jejich životnost a zmenšuje celkové náklady na jejich vlastnictví.

Image
 Nové trendy v ohýbání plechů

Design na míru zákaznickým požadavkům

Každý zákazník má své specifické potřeby, a proto jim výrobci nabízejí hydraulické ohraňovací lisy na míru. Vznikají tak vysoce specializované lisy pro potřeby konkrétních průmyslových odvětví, jako je například letecký či automobilový průmysl.

 

Hydraulické lisy, které dokáží i ty nejnáročnější nápady zákazníků převést do reality, zavádění pokročilých automatizačních řešení, důraz na cirkulační ekonomiku a udržitelnost a digitalizace. To jsou jen některé z výhod, které mohou firmy využít, aby svým zákazníkům poskytly inovativní a špičková řešení.

 

A právě výše uvedené trendy a inovace splňuje výrobce GASPARINI se svými ohraňovacími lisy. Pokud hledáte ohraňovací lisy, které patří mezi špičku ve svém oboru, kontaktujte nás. Rádi vám výrobce GASPARINI představíme blíže.

Další články

Kontakt | VKR

Máte zájem o cenovou nabídku?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi doporučíme to nejvhodnější pro vás.

+420 530 333 666 info@vkrtechnologies.comOnline formulář