machine 50kW

Jak vláknové lasery posouvají firmy kupředu

Vláknové lasery mají nejkratší řezací čas při dosažení maximální stability a přesnosti řezacího procesu. Snižují vznik odpadu a využijete je na celou řadu kovů.

Zajistit si náskok před konkurencí bývá obtížné. Obzvláště pro firmy, které nedokáží udržet krok s inovacemi a technologickým pokrokem. Pro strojírenské firmy se tak může stát alfou a omegou úspěchu výběr správného vláknového laseru, který jim přinese vysokou efektivitu výroby a dlouhodobé úspory.

Právě takovým strojem jsou řezací lasery od italského výrobce Cutlite Penta. Ty využívají nejkvalitnější komponenty z Itálie, Německa, Japonska a USA a bez nadsázky se řadí mezi nejmodernější světové technologie. A firmám poskytují nejkratší řezací čas při zajištění maximální stability a přesnosti řezacího procesu.

Prozradíme vám 5 důvodů, proč by strojírenské firmy měly investovat právě do vláknových laserů pro řezání komplikovaných dílů, profilů, trubek či vytváření nejjemnějších ozdobných předmětů.

Vláknové lasery jsou vysoce efektivní

Vláknové lasery se v posledních letech neustále vyvíjí a dokáží tak poskytnout maximální efektivitu. Jsou vybaveny nejmodernější technologií, která je schopná provádět ty nejtěžší operace a zaručuje více než milimetrovou přesnost. Což je například u řezání plazmou nedosažitelné.

Řízení laseru prostřednictvím softwaru CAD/CAM umožňuje dosáhnout dokonalých výsledků i u těch nejsložitějších tvarů. Na rozdíl od řezání vodním paprskem zachovává vláknový laser vysokou přesnost i u malých a složitých dílů. A díky výjimečné kvalitě řezání zanechává hrany hladké a čisté.

Další výhodou vláknových laserů je rychlost řezání, která výrazně zkracuje výrobní časy. Například Cutlite Penta 2D řezací lasery mají 50 kW vláknový laserový zdroj a spolu se speciálně navrženou laserovou řezací hlavou Penta Evo3 Fiber Head dokáží provádět i ty nejtěžší operace.

Udržitelnost pro životní prostředí i pro vaše podnikání

Důraz na udržitelnost by měl být ve výrobním průmyslu již samozřejmostí. Vláknové laserové systémy jsou energeticky efektivnější než jiné řezací systémy. Pro svou činnost totiž nepotřebují vodu ani abrazivní materiály, mají nižší spotřebu a snižují výrobní náklady. Navíc během jejich používání vzniká méně zplodin než například u řezání plazmou. A díky jejich mimořádné přesnosti se výrazným způsobem snižuje vznik odpadního materiálu.

 

Lepší pracovní prostředí a snadná integrace

Před zavedením každé nové technologie je potřeba zvážit, jaký dopad bude mít na pracovní procesy prostředí. Tyto starosti ovšem při výběru vláknových laserů odpadají. Tyto lasery totiž snadno integrujete do výrobního procesu a jsou navrženy s ohledem na automatizaci. Navíc jsou kompaktní a zabírají méně prostoru než stroje pro řezání vodním paprskem či plazmou.

Konkurenceschopnost s nejlepšími firmami na trhu

Vláknové lasery nabízí větší konkurenční výhodu než jiné technologie. Přesnost řezání umožňuje rychlejší výrobu bez ztráty kvality. Všestrannost vláknových laserů navíc dokáže vyhovět požadavkům hromadné výroby i limitovaných sérií. Další významnou výhodou je, že vláknový laser můžete využít na celou řadu kovů; včetně mosazi, hliníku, železa a nerezové oceli.

Cenová dostupnost a finanční úspora

Kromě vysoké efektivity a přesnosti jsou vláknové lasery oceňovány i z ekonomického hlediska. Mají totiž nižší spotřebu a tedy nižší provozní náklady. A protože díky jejich přesnosti nedochází ke zbytečnému plýtvání materiálem, firmám odpadají náklady na likvidaci odpadu.

Chcete vláknové lasery zapojit i do svého podnikání a nejste si jistí výběrem? Kontaktujte nás pro více informací. Rádi vám vláknové lasery Cutlite Penta představíme blíže.

Další články

Kontakt | VKR

Máte zájem o cenovou nabídku?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi doporučíme to nejvhodnější pro vás.

+420 530 333 666 info@vkrtechnologies.comOnline formulář